Jak si vybrat ten správný parfém?

Všichni známe někoho, kdo již roky nosí ten stejný parfém a působí to, jako kdyby k němu tato konkrétní vůně patřila! Skoro jako kdyby pro něj byla stvořena! Chtěli byste také takovou? Zde je náš průvodce za cestou k výběru toho nejlepšího parfému právě pro Vás! Na konci článku jsme pro vás připravili i několik tipů.

Žena vybírající parfém

Nezkoušejte příliš mnoho vůní najednou
A to ani přes to, že jste na nákupní misi! Neměli byste zkoušet více jak 3 parfémy v jeden den. Vysvětlení je jednoduché. Na Vaše čichové buňky toho bude zkrátka příliš.

Dejte tomu čas
Nedělejte uchvácená rozhodnutí. Parfém se musí správně usadit a jeho pravé podtóny ucítíte až po několika hodinách. Doporučuje se čekat minimálně 4 hodiny před tím, než vůni zvolíte, nebo jí úplně zavrhnete. Pokud tak neučiníte, je možné, že si pořídíte drahý parfém, který se Vám hned po prvním dni přestane zamlouvat. 

Žádná uchvácená rozhodnutí
Spousta žen i mužů dělá jednu zásadní chybu. Myslí si, že pokud na sobě parfém do 15 minut přestanou cítit - je to špatně. Vyvedeme Vás ale z omylu. Věřte tomu, že pokud svůj parfém budete cítit 24 hodin denně, brzy Vás začne bolet hlava. Vezměte si sebou kamarádku a zeptejte se, zda na Vás parfém stále cítí. Může se totiž stát, že Vy ho po určité chvíli cítit přestanete, zatímco ostatní bude dále oslňovat.

Řiďte se pocity
Chcete jít s dobou a pořídit si parfém z nejaktuálnějších trendů? Skvělé, na první místo ale stavte sama sebe! Pokud se Vám vůně nelíbí, jednoduše si ji nepořizujte! I kdyby to byla výhodná koupě! Budete to totiž Vy, kdo bude tento parfém mít na sobě 24 hodin denně.

Připravte se dopředu
Před tím, než se vydáte na nákupní misi, přečtěte si jaké různé vůně existují. Možná budete hledat vůně sladké, svěží nebo naopak kořenité. Věděli jste, že každý nádech se může hodit k různé osobnosti? Přehled jsem pro Vás sepsali v jednom z našich předchozích článků. Pokud budete již vědět, co hledáte, také to urychlí nákupní proces.

 

Najít tu pravou vůni může být náročná výzva, ale stojí to za to úsilí!
Věděli jste, že vůně je nejvýznamnějším vyvolávačem vzpomínek? Vysvětlení je jednoduché - čichový nerv se totiž nachází velmi blízko oblasti mozku, která je spojena s emoční pamětí. 

 

Naše tipy:
Pokud se Vám nebude líbit obal, v kterém je Váš vyvolený parfém prodávaný. Nezoufejte, není to důvod k nekoupení produktu. Existuje mnoho řešení. Pořídit si můžete například stylovou lahvičku s rozprašovačem, abyste byla spokojená. :)

Parfém s Vámi může i cestovat (a měl by). Do letadla na palubu ho ale jen tak nedostanete. Doporučujeme tedy krásné plnitelné flakony na parfém, abyste si svou vůni mohla vzít všude s sebou. Flakony jsou totiž menší než standardní nádobky, splníte tedy normy množství. Vybírat si můžete například podle znamení. A co víc? Vyrábí se i přímo cestovní flakon. :)