15 tipů, jak neplýtvat svým parfémem

Jak docílit toho, aby vám během dne vůně déle vydržela?

Vonět krásně parfémem celý den? Že prý to nejde? Také se vám stává, že ráno na sebe nanesete svůj oblíbený parfém a při nejlepším už v poledne se vůně vytratí? Pokud ano, tak tady mám pro vás 15 tipů, jak docílit toho, aby vůně vašeho oblíbeného parfému vydržela co nejdéle.

Blog - fotky (3)

1. Nastříkejte se svou vůní hned, jakmile vylezete ze sprchy

U parfémů je načasování důležité. Poté, když vylezete ze sprchy a usušíte se, je vaše pokožka hydratovaná a dobře vůni přijme. Důležité je hned se neoblékat, ale počkat pár minut, aby zaprvé vůně vydržela déle a také aby alkoholy, které jsou v drtivé většině parfému nezanechaly skvrny na vašem oblečení.

2. Hydratujte vaši pokožku

Před aplikací se namažte nejlépe neparfemovaným tělovým mlékem. Dobře hydratovaná pokožka do sebe lépe uzamkne vůni vašeho parfému, a ten tak vydrží déle.

3. Stříkejte na holou kůži

Je lepší nechat oblečení stranou a aplikovat parfém přímo na pokožku, protože když se vůně smíchá s oleji, které máte na kůži, vydrží tak déle než na látce plus nechcete si přece zničit svůj oblíbený kousek oblečení.

4. Nanášejte ho na správná místa

Kam parfém stříknete je velice důležité. Parfém by se měl aplikovat na tzv. pulzní místa, kde je soustředěno hodně žil a tím jsou dobře prokrvená a tak akorát teplá. Toto teplo udrží vůni déle než jiná studenější místa. Nejlepší místa jsou: vnitřní strana loktů, krk, za ušima, zápěstí a vnitřní strana kolen.

5. Vazelína

Pro extra výdrž naneste malé množství vazelíny na pulzní místa a pak nastříkejte vás parfém. Díky pořádné hydrataci, kterou vám vazelína dodá, se vůně lépe do pokožky zamkne a tím vydrží o dost déle.

6. Vůni netřete!

Za žádných okolností vůni netřete. Teplo, které se během tření kůže o sebe vytváří, má za příčinu, že se látky v parfému rozkládají a vůně nevydrží.

7. Nastříkejte parfém na hřeben

Pokud chcete, aby i vaše vlasy voněly tak krásně opojně, jako vaše vůně stačí nastříkat parfém na hřeben a pročesat jím vaše suché vlasy. Za žádnou cenu si nestříkejte vůni přímo do vlasů, mohlo by je to poškodit. Nebo si můžete pořídit parfém, který je vyloženě určený na vlasy.

8. Používejte tělová mléka a jiné produkty, které mají stejnou vůni jako váš parfém

Spoustu značek prodává ke svým vůním tělová mléka, sprchové gely, spreje do vlasů a další typy produktů, které voní stejně jako váš parfém. Použití těchto produktů vaši vůni podpoří. 

9. Stříkejte váš parfém správně

Je důležité i dokonce to, jak vůni nastříkáte. Spousta lidí ji nastříká do vzduchu a pak se vytvořenou mlhou projde. Tento způsob je velké NE! Plýtváte tak produktem a je jisté, že vůně za krátký čas vyprchá. Proto je důležité stříkat vůni přímo na kůži.

10. Přidejte si ho do krému

Také se vám stává, že poslední zbyteček už nejde vystříkat? Proč plýtvat vůní, když můžete tyto poslední kapky použít. Stačí vám k tomu neparfémované tělové mléko, do kterého zbytek parfému přidáte a voilà máte nádherně voňavý krém.

11. Dejte si do prádelníku navoněný kapesník

Vezměte si obyčejný papírový kapesník a nastříkejte na něj váš parfém. Kapesníček pak vložte do skříně, až příště vyndáte oblečení z prádelníku, bude hezky voňavé.

12. Neskladujte vaši vůni v koupelně nebo na přímém slunci

Vlhké prostředí, které je v koupelně nebo přímé sluníčko a teplo snižuje kvalitu a intenzitu vašeho parfému. Místo toho ho mějte na místě, kde je sucho a ideálně tam je pokojová teplota mezi 18 a 24°C. Pokud ho máte někde na poličce či skříňce, tak ať je co nejdál od okna. Ideálním způsobem uskladnění jsou naše cestovní flakonky na parfém, které lahvičku chrání před světlem a parfém si lépe zachová svoji autentickou vůni. 

13. Netřepejte flakonem na parfém 

Při třepání se do parfému může dostávat malé množství vzduch, který pak zkracuje životnost a výdrž vašeho parfému.

14. Vyberte si dobře už při koupi parfému

V obchodě můžeme vybírat ze 4 základních druhů vůní. Tou nejkoncentrovanější formou je parfém (P), poté je parfémovaná voda (EdP), pak je toaletní voda (EdT) a poslední a tou nejlehčí je kolínská voda (EdC). Čím koncentrovanější vůně je, tím déle vydrží. 

15. Plnitelný flakon na parfém

Celý parfém by v kabelce zabíral moc místa a proto je dobré si pořídit cestovní flakon na parfém, který je malinký a velice lehký, takže vám tam nijak nebude překážet. Díky flakonku budete mít svou oblíbenou vůni vždy při sobě a budete si moci kdykoliv během dne vůni znovu použít. 

1                     2                        3

Doufáme, že jste nasbírali nějaké nové užitečné triky a hned zítra pár z nich vyzkoušíte.

Kolekce Classic (5)_2